Služby laboratoře

EMQuest - Služby laboratoře

Chemické forenzní testy a nástrahové prostředky

Chemické testy a nástrahové prostředky dodáváme podle konkrétního požadavku klienta. Ve většině případů se jedná o výrobky, které při své práci využívají specializované útvary policejních složek u nás i ve světě.

Nabídka je omezena pouze na produkty, jejichž distribuci neupravují zvláštní předpisy, a zejména na produkty, které jsou efektivně použitelné i běžným uživatelem, jenž nemá specifické znalosti a praxi v oboru.

Nástrahové prostředky jsou vhodné zejména pro objasňování trestné činnosti. Speciální pasty, laky, prášky a spreje, které jsou určeny pro označení různých předmětů (klik dveří, podlahy, bankovek, dokumentů, atd.). Nástrahové prostředky zcela splývají s předměty, na které jsou naneseny a jsou pouhým okem velmi špatně odhalitelné. Využívají se především pro zjištění, zda a kým bylo s označeným předmětem manipulováno. Při kontaktu pachatele s předmětem dojde k označení jeho kůže, oděvu nebo bot.

Chemické forenzní testy, testovací sady a přípravky jsou využívány pro zjištění přítomnosti lidské krve, spermatu nebo povýstřelových zplodin na kůži, oděvu nebo jiných předmětech.

Drogové testy

Zajištění laboratorních testů na konzumaci drog z malého vzorku vlasů, krve, moči, potu; detekce následujících drog užitých v posledních 90 dnech.

Testy na přítomnost známých drog jako je marihuana, hašiš, metamfetamin (pervitin), extáze, diacetylmorfin (heroin), kokain, amfetamin (speed), fencyklidin (andělský prach); určení typu uživatele – příležitostný, víkendový nebo denní. Laboratorní odběr a následný drogový screening.

Varianty drogových testů

- Testy konzumace drog – ze slin, potu nebo moči
- Testy kontaktu s drogou – testování předmětů denní potřeby
- Testy přítomnosti drogy v pevných látkách - prášcích, tabletách, rostlinách, atd.
- Testy přítomnosti drogy v kapalinách – alkoholické nápoje, detergenty, atd.

DNA testy

Laboratorní DNA test nevěry z biologických stop na oblečení, ložním prádle, nábytku, interiéru vozidla, apod., V ceně: sada pro odběr a zaslání vzorku, extrahování vzorku DNA, laboratorní genetická analýza – určení pohlaví a porovnání s vlastním nebo jiným referenčním vzorkem.

Laboratorní forenzní DNA test; určení pohlaví a shody svou biologických vzorků – skvrny na textiliích, cigaretové nedopalky, zaschlé sliny na nádobí, žvýkačky, kartáčky na zuby, apod., Balíček obsahuje sadu pro odběr a zaslání vzorku, extrahování vzorku DNA, laboratorní genetická analýza.

Daktyloskopie

Zajištění stop a odběr stop, zajištění kontrolních otisků, jejich vyhodnocení z hlediska využitelnosti, dokumentace a komparace stop, zpracování výsledu ve formě odborného vyjádření či znaleckého posudku.